Breadcrubs

Stadion

Cuiavia Inowrocław swoje domowe spotkania rozgrywa na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ulicy Wierzbińskiego 2. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 22 grudnia 2011 roku.

Oficjalna pojemność stadionu wynosi 3584 miejsca (wszystkie siedzące). Stadion wyposażony jest w krzesełka o kolorze czerwonym, białym i żółtym, które nawiązują do barw Inowrocławia.

Obiekt posiada murawę z naturalną, trawiastą nawierzchnią o wymiarach 72 x 109 metrów. Ponadto wokół boiska rozciąga się część lekkoatletyczna, która została wyposażona w specjalistyczne urządzenia w oparciu o powierzchnię poliuretanową. Na terenie stadionu funkcjonuje tablica wyników z wielofunkcyjnym ekranem.

W 2015 roku stadion otrzymał certyfikację Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Pierwsze, historyczne spotkanie piłkarskie rozegrane na zmodernizowanym Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków miało miejsce 14 kwietnia 2012 roku. Wówczas w ramach rozgrywek III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Cuiavia Inowrocław bezbramkowo zremisowała z Polonią Leszno. Mecz przyciągnął na trybuny ponad 2000 sympatyków.

Znalezione obrazy dla zapytania stadion miejski im inowroclawskich olimpijczykow

Nasi sponsorzy

Top