Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Zapowiedź meczu: Unia Solec Kujawski - Cuiavia

Zapowiedź meczu: Unia Solec Kujawski - Cuiavia

Jedziemy w delegację do lidera. W sobotę w samo południe piłkarze Cuiavii Inowrocław rozpoczną wyjazdowe spotkanie przeciwko Unii Solec Kujawski, która przewodzi tabeli IV ligi nieprzerwanie od 2 października 2021 roku. Biało-Zielonych czekają na pewno trudne zawody, w których nasz zespół musi wspiąć się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności.

Po 25 kolejkach Cuiavia plasuje się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Nasz jutrzejszy rywal ma na koncie o 29 „oczek” więcej. Najlepszym strzelcem Unii jest obecnie Sebastian Pacek, który trafiał do siatek rywali łącznie 20 razy. Na uwagę z pewnością zasługuje ofensywna forma drużyny z Solca Kujawskiego, która wyróżnia się średnią 3,44 goli zdobytych na mecz.

Jeśli mamy szukać punktów zaczepnych, w których można upatrywać szansy Biało-Zielonych na korzystny wynik, z pewnością należy wspomnieć, że w rundzie jesiennej – mimo porażki w bezpośrednim starciu z Unią, nasz zespół postawił w Inowrocławiu twarde warunki soleckiemu zespołowi. Ostatecznie Cuiaviści ulegli wyżej notowanemu rywalowi – 2:3 (bramki Błażeja Wyrkowskiego i Kuby Nowakowskiego). 

W zeszłym tygodniu Cuiavia odblokowała swoją niemoc i wygrała przed własną publicznością z Orlętami Aleksandrów Kujawski – 1:0. Dzięki temu inowrocławianie zakończyli negatywną serię pięciu spotkań bez zwycięstwa z rzędu. Z kolei Unia Solec Kujawski niespodziewanie przegrała na wyjeździe z zamieszanym w walkę o utrzymanie Pomorzaninem Toruń – 0:2.

07.05.2022 (sobota), godzina 12:00
Stadion w Solcu Kujawskim, ul. Sportowa 1
26. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej

Unia Solec Kujawski UNIA SOLEC KUJAWSKI - CUIAVIA INOWROCŁAW Cuiavia Inowrocław

powrót

Nasi sponsorzy

Top