Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Zapowiedź meczu: Cuiavia - Notecianka Pakość

Zapowiedź meczu: Cuiavia - Notecianka Pakość

Czas na derby powiatu inowrocławskiego! W niedzielę o godzinie 12:00 Cuiavia Inowrocław rozpocznie na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków pojedynek z beniaminkiem IV ligi kujawsko-pomorskiej – Notecianką Pakość. Spotkanie będzie z pewnością niezwykle atrakcyjnym widowiskiem dla kibiców ze względu na lokalną, sportową rywalizację obu klubów. Inowrocław i Pakość położone są bowiem w obrębie jednego powiatu, a same miasta dzieli niecałe 15 kilometrów.

Do zakończenia sezonu 2021/2022 w IV lidze pozostało osiem kolejek, jednak w kwestii końcowych rozstrzygnięć nadal pozostaje masa niewiadomych. Póki co ciężko nawet ferować wyroki w kwestii awansu, czy też utrzymania. Nas interesuje dolna połowa ligowej tabeli, gdzie ciężko jest wytypować drużyny, które sezon 2022/2023 rozpoczną w lidze okręgowej. Obecnie najbardziej zagrożone są Orlęta Aleksandrów Kujawski, Chełminianka Chełmno, BKS Bydgoszcz, Unia Gniewkowo oraz Pomorzanin Toruń. Cuiavia będąc na 12 miejscu w tabeli ma przewagę pięciu punktów nad strefą spadkową. Wobec tego można uznać, że Biało-Zieloni mają niewielki margines błędu, jednak do ostatnich spotkań muszą walczyć o każde ligowe punkty, by jak najszybciej potwierdzić swój byt w rozgrywkach na przyszłą ligową kampanię.

Większy komfort mają przed niedzielnym spotkaniem zawodnicy Notecianki Pakość, których pozycja przez większą część sezonu oscyluje w okolicy środka tabeli. Podopieczni Kamila Kali prezentują równą formę, dzięki której końcową odsłonę obecnych rozgrywek mogą potraktować z dużą dozą spokoju. Notecianka obecnie jest na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej i ma 36 „oczek”. Daje jej to aż 13 punktów przewagi nad strefą spadkową, przy jednoczesnej stracie 24 punktów do lidera – Unii Solec Kujawski. Śmiało można zatem stwierdzić, że o ile zespołowi z Pakości nie przytrafi się żaden poważny kryzys formy, to zobaczymy go w przyszłym sezonie na czwartoligowych boiskach.

Derby powiatu pomiędzy Cuiavią, a Notecianką wracają do Inowrocławia po blisko czterech latach przerwy. Ostatni raz obie drużyny stanęły naprzeciwko siebie na murawie Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków 25 września 2018 roku. Wówczas w III rundzie Pucharu Polski K-PZPN lepsi okazali się nasi piłkarze, którzy wyeliminowali z rozgrywek drużynę z Pakości po efektownej wygranej – 5:1. W tym samym sezonie zainteresowane zespoły podzieliły się w Inowrocławiu punktami w ramach rozgrywek ligowych, gdy po emocjonującym meczu padł wynik 2:2. To spotkanie odbyło się miesiąc wcześniej, niż pucharowa potyczka.

W meczu kończącym 26. kolejkę IV ligi kujawsko-pomorskiej staną naprzeciwko siebie drużyny, których cel na początku sezonu był taki sam, jednak obecnie pozycja w rozgrywkach ligowych nieco się różni. Jednak zarówno zawodnicy Cuiavii, jak i Notecianki, którzy pamiętają bezpośrednią rywalizację na boisku pomiędzy obiema drużynami, wiedzą, że derby rządzą się swoimi prawami. Jednego możemy być pewni – w niedzielę czeka nas emocjonujące widowisko!

Pewnym jest również fakt, że niedzielne derby z wysokości trybun obejrzą dwaj piłkarze Cuiavii Inowrocław, którzy zmuszeni są pauzować za nadmiar żółtych kartek – Patryk Kozłowski oraz Bartosz Burzyński. Nie tylko inowrocławianie przystąpią do tego spotkania osłabieni, gdyż w drużynie z Pakości z tego samego powodu nie zobaczymy na murawie podstawowego zawodnika Notecianki – Przemysława Strzesaka.

15.05.2022 (niedziela), godzina 12:00
Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków
27. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej

Cuiavia Inowrocław CUIAVIA INOWROCŁAW – NOTECIANKA PAKOŚĆ Notecianka Pakość

powrót

Nasi sponsorzy

Top