Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Zapowiedź meczu: Cuiavia - Chemik Bydgoszcz

Zapowiedź meczu: Cuiavia - Chemik Bydgoszcz

W niedzielę o godzinie 12:00 piłkarze Cuiavii Inowrocław rozpoczną ostatnie domowe spotkanie w sezonie 2021/2022. Rywalem podopiecznych Piotra Gruszki będzie trzeci w tabeli Chemik Bydgoszcz. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Biało-Zieloni pokonali na wyjeździe bydgoszczan, a jedyne trafienie spotkania zanotował wówczas Jakub Nowakowski.

Do przedostatniego spotkania tego sezonu inowrocławianie przystępują bez gwarancji zachowania czwartoligowego bytu. Cuiavia jest obecnie trzynasta i ma na swoim koncie 33 punkty, co daje jej trzy "oczka" przewagi nad strefą spadkową (szesnasty BKS Bydgoszcz ma 30 punktów). W teorii inowrocławianom brakuje jeden punkt, by zagwarantować sobie obecność w gronie czwartoligowców na sezon 2022/2023. 

W zeszłej kolejce Biało-Zieloni zremisowali na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska - 2:2. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył dla Cuiavii w ostatniej akcji meczu Jakub Nowakowski. Co ciekawe - inowrocławianie w sześciu ostatnich spotkaniach ligowych aż pięć razy remisowali. 

Chemik Bydgoszcz przystępuje do jutrzejszych zawodów z trzeciej pozycji w tabeli i, niezależenie od rezultatów dwóch ostatnich kolejek, na tym miejscu bydgoszczanie już pozostaną. W zeszły czwartek Chemik niespodziewanie przegrał na własnym boisku z zamieszanym w walkę o utrzymanie Pomorzaninem Toruń - 2:3, tracąc gola na wagę trzech punktów dla torunian w doliczonym czasie gry.

Jutrzejsze zawody z pewnością będą trudnym bojem dla Cuiavii. Chemik jest drużyną zdecydowanie wyżej notowaną, jednak należy pamiętać, że inowrocławianie dobrze czują się w boiskowej rywalizacji z tym zespołem. W obecnym sezonie Cuiavia dwukrotnie mierzyła się z bydgoszczanami i w obu przypadkach mecz odbywał się na terenie Chemika - najpierw w ramach Pucharu Polski K-PZPN, w którym inowrocławianie ulegli rywalowi dopiero w serii rzutów karnych, a następnie w rundzie jesiennej rozgrywek IV ligi. Wówczas Biało-Zieloni zgarnęli pełną pulę, rozgrywając przy tym bardzo dobre zawody.

19.06.2022 (niedziela), godzina 12:00
Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków
33. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej

Cuiavia Inowrocław CUIAVIA INOWROCŁAW - CHEMIK BYDGOSZCZ  Chemik Bydgoszcz

powrót

Nasi sponsorzy

Top