Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Zapowiedź: Cuiavia - Pomorzanin Toruń

Zapowiedź: Cuiavia - Pomorzanin Toruń

Kończymy piłkarski rok 2023! W sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków Cuiavia zagra z przedostatnim w tabeli Pomorzaninem Toruń. Zawody odbędą się w ramach 17. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej.

Do ostatniego pojedynku w tym roku Cuiaviści przystępują z szóstego miejsca w tabeli. Podopieczni Dawida Zamiatowskiego mają w swoim dorobku 26 punktów i nadal realne jest uplasowanie się w pierwszej piątce przed przerwą zimową. Aktualnie inowrocławianie legitymują się serią czterech meczów bez porażki z rzędu, a w miniony weekend pokonali na wyjeździe Pomorzanina Serock – 1:3.

Jutro do Inowrocławia zawita inny Pomorzanin – tym razem ten z Torunia. Nasz najbliższy rywal w ciągu kilku ostatnich lat balansuje na granicy utrzymania w IV lidze. W obecnych rozgrywkach torunianie walczą z Liderem Włocławek na samym dole ligowej tabeli. Pomorzanin aktualnie ma na swoim koncie cztery zdobyte punkty, a jego bilans wynosi 1-1-14. Jedyne zwycięstwo w rozgrywkach popularny „Pomorek” zanotował właśnie z włocławskim Liderem, gdy pokonał go przed własną publicznością w 3. kolejce IV ligi. Nieoczekiwanie piłkarze z Grodu Kopernika swój dorobek punktowy powiększyli tydzień temu, gdy sensacyjnie zremisowali z Tłuchowią Tłuchowo – 0:0. Warto zaznaczyć, że po wielu zmianach organizacyjnych wewnątrz toruńskiego klubu, aktualnie jego barwy reprezentują głównie wychowankowie i młodzi zawodnicy, którzy często zdobywają dopiero swoje pierwsze piłkarskie szlify w seniorskiej piłce. W przeszłości barwy torunian reprezentowali dwaj nasi zawodnicy – Ariel Jastrzembski i Łukasz Chruścicki.

Obecnie najlepszym strzelcem Pomorzanina Toruń jest 22-letni skrzydłowy Jakub Sajda, który czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, co stanowi aż 36% wszystkich bramek torunian w tym sezonie (łącznie „Pomorek” zdobył jak dotąd 11 goli, tracąc przy tym aż 61). Zgodnie z wyliczeniami naszego portalu trener Pomorzanina – Łukasz Wróblewski będzie mógł jutro skorzystać z usług zarówno Sajdy, jak i całej reszty zespołu. Żaden zawodnik torunian nie pauzuje jutro bowiem za nadmiar żółtych kartek. Ciekawostką jest, że młodzi piłkarze „Pomorka” są jednym z najłagodniej usposobionych zespołów w lidze,  gdyż w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 ujrzeli zaledwie 22 żółte kartki, co jest najniższym wynikiem w całej IV lidze kujawsko-pomorskiej.

Nieco inaczej ma się sytuacja kartkowa w szeregach Cuiavii Inowrocław, gdyż jutro na przymusowy odpoczynek uda się dwójka zawodników – Damian Zagórski oraz Mateusz Wiśniewski. Obaj piłkarze w zeszłotygodniowym meczu z Pomorzaninem Serock ujrzeli żółte kartki i w sobotę będą pauzowali za ich nadmiar.

Arbitrem głównym pojedynku Cuiavia – Pomorzanin będzie Michał Sander. Na linii asystować mu będą Piotr Tekieniewski oraz Adrian Korbal. Trójka sędziowska reprezentuje Kolegium Sędziów K-PZPN.


18.11.2023 (sobota), godzina 13:00
17. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej
Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków

CUIAVIA INOWROCŁAW – POMORZANIN TORUŃ

TRANSMISJA LIVE: LIGA TV POLSKA [LINK]

powrót

Nasi sponsorzy

Top