Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Szymon Maziarz nowym trenerem Cuiavii

Szymon Maziarz nowym trenerem Cuiavii

Informujemy, że nowym szkoleniowcem Cuiavii Inowrocław został Szymon Maziarz. 42-letni dotychczasowy piłkarz Biało-Zielonych w rundzie jesiennej rozegrał komplet 17 spotkań ligowych, w których spędził na murawie 1426 minut. Teraz przyszedł czas, by wychowanek Cuiavii zasiadł na ławce trenerskiej naszej drużyny.

Szymon Maziarz urodził się 30 listopada 1981 roku w Inowrocławiu. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych drużynach Cuiavii. Debiut w seniorskiej piłce Maziarz zanotował w zespole, w którym się wychował, a następnie reprezentował barwy takich klubów, jak Elana Toruń, Zawisza Bydgoszcz, Start Warlubie i Chemik Bydgoszcz. W tym ostatnim zespole święcił takie sukcesy, jak awans do III ligi, czy też triumf w Pucharze Polski K-PZPN.

W lipcu tego roku ogłosiliśmy, że Szymon Maziarz po wielu latach powraca do swojego macierzystego klubu i tym samym otwiera trzeci rozdział o tytule „Cuiavia” w piłkarskim CV. W tym momencie, z nieukrywanym lekkim wzruszeniem, możemy zamknąć kolejny i zarazem ostatni rozdział w książce pt. „Piłkarska kariera Szymona Maziarza”. Nasz wychowanek zawiesza buty na kołku, a od tej chwili jest już szkoleniowcem Cuiavii i tym samym otwiera się kolejny rozdział w karierze Maziarza – tym razem trenerski.

W swojej dotychczasowej karierze trenerskiej Szymon Maziarz pracował głównie z młodzieżą, mając w przeszłości pod swoimi skrzydłami młodych adeptów piłkarskich Chemika Bydgoszcz, a ostatnio Cuiavii Inowrocław.

Szymon – od miesięcy widujemy się niemalże codziennie, dlatego zamiast standardowego powitania pragniemy życzyć Ci Biało-Zielonego powodzenia!

powrót

Nasi sponsorzy

Top