Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Powrót po ośmiu latach! Piotr Gruszka trenerem Cuiavii!

Powrót po ośmiu latach! Piotr Gruszka trenerem Cuiavii!

Piotr Gruszka został nowym szkoleniowcem Cuiavii Inowrocław. 50-letni trener w przeszłości pracował między innymi w Chemiku Bydgoszcz oraz pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. Dla Gruszki jest to powrót po ośmiu latach na stadion przy ulicy Wierzbińskiego 2.

Piotr Gruszka urodził się 13 października 1970 roku. Dla nowego szkoleniowca Biało-Zielonych jest to drugie podejście do pracy w naszym klubie. Pierwszy raz Gruszka miał okazję prowadzić Cuiavię w sezonie 2012/2013, gdy ta występowała na boiskach III ligi. Wówczas pod jego wodzą inowrocławianie zajęli wysokie – piąte miejsce w tabeli, zdobywając 50 punktów w 30 meczach (bilans 15-5-10) oraz dotarli do finału Okręgowego Pucharu Polski.

Nazwisko nowego trenera Cuiavii kojarzy się przede wszystkim z Chemikiem Bydgoszcz. To właśnie tam Piotr Gruszka spędził całą swoją karierę zawodniczą, a także największą część kariery trenerskiej. Wraz z bydgoszczanami wywalczył awans najpierw do IV, a następnie do III ligi oraz triumfował w Okręgowym Pucharze Polski w sezonie 2019/2020. Jednak jego dorobek trenerski to nie tylko Chemik. W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 Gruszka był trenerem 1-ligowej Chojniczanki Chojnice, a w przeszłości asystował Tomaszowi Kafarskiemu w sztabie szkoleniowym Lechii Gdańsk.

Witamy Piotra Gruszkę na Biało-Zielonym pokładzie i życzymy wielu sukcesów w naszym klubie!

powrót

Nasi sponsorzy

Top