Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Początek zimowego okresu przygotowawczego – raport

Początek zimowego okresu przygotowawczego – raport

Powoli końca dobiega pierwszy tydzień zimowego okresu przygotowawczego Cuiavii Inowrocław. Inauguracja treningów nastąpiła w poniedziałek o godzinie 18:30. Warto podkreślić, że od pierwszych zajęć z seniorami trenują dwaj wychowankowie Biało-Zielonych, którzy dotychczas reprezentowali barwy naszych drużyn młodzieżowych – Jakub Chudziński (rocznik 2007) oraz Oliwier Pietrzak (rocznik 2005). 

Nasi wychowankowie od początku okresu przygotowawczego trenują pod okiem szkoleniowca Cuiavii – Piotra Gruszki, a także jego asystenta Kamila Kałużnego. Obaj są wyróżniającymi się zawodnikami w naszych drużynach młodzieżowych. Przypomnijmy, że Jakub Chudziński – rocznik 2007, w listopadzie przebywał na testach w zespole Wisły Płock U-15, a z kolei Oliwier Pietrzak – rocznik 2005, był podstawowym piłkarzem drużyny Juniora Młodszego.

Młodzi zawodnicy Biało-Zielonych to nie jedyne nowe twarze, jakie trenują z zespołem. Wcześniej informowaliśmy już, że od poniedziałku w zajęciach inowrocławian bierze udział nowy nabytek „Dumy Miasta na Soli” – Adrian Brzeziński, który wcześniej reprezentował barwy III-ligowego Zawiszy Bydgoszcz. Z pewnością cieszyć może również wiadomość o powrocie do treningów bramkarza Cuiavii – Michała Piernika, który od końca sezonu 2020/2021 zmagał się z kontuzją. 

W zajęciach nie wzięli udziału Kacper Kotłowski oraz Aleksander Łubkowski. Dwójce piłkarzy skończył się okres wypożyczenia do naszej drużyny. Kotłowski powrócił zatem do swojego macierzystego klubu – Chemika Bydgoszcz, a Łubkowski do Wdy Świecie. Obu zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie barw Biało-Zielonych w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022.

Chęć odejścia w przerwie zimowej wyrazili dwaj dotychczasowi zawodnicy Cuiavii – Damian Adamski (jesienią 16 meczów i 3 gole) oraz Mateusz Kordyla (jesienią 15 meczów).

Pierwsze dni treningów

W poniedziałek o 18:30 zawodnicy rozpoczęli treningi na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W trakcie zajęć trener Piotr Gruszka zarządził testy szybkościowe dla wszystkich piłkarzy na dwóch dystansach: 5 i 30 metrów. Na krótszym dystansie najlepszy wynik uzyskał nasz bramkarz – Tomasz Wachowiak, a na dłuższym Adrian Brzeziński i Błażej Wyrkowski. Obaj zawodnicy uzyskali identyczny rezultat. Po testach szybkościowych przyszedł czas na skok w dal z miejsca – tutaj najlepszy był ponownie Adrian Brzeziński, tym razem do spółki z Radosławem Suleckim

We wtorek Biało-Zieloni udali się na siłownię, a następnie odbyli kolejną sesję treningową na sztucznym boisku. 

Środa to z kolei tzw. beep-test, czyli wieloetapowy test sprawnościowy, który ocenia wydolność organizmu. Najlepszy wynik w tym przypadku uzyskał nasz młody wychowanek – Jakub Gralewski. Po testach piłkarze udali się na boisko, by rozegrać między sobą mecz kontrolny.

Warto wspomnieć, że na początku okresu przygotowawczego nasi zawodnicy mieli sprawdzany poziom tkanki tłuszczowej. Najmniejszym odsetkiem tłuszczu w organizmie może pochwalić się Błażej Wyrkowski.

powrót

Nasi sponsorzy

Top