Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Limit błędów całkowicie wyczerpany - jutro trzeba wygrać ze Startem Pruszcz

Limit błędów całkowicie wyczerpany - jutro trzeba wygrać ze Startem Pruszcz

W sobotę o godzinie 16:00 Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław zagra przed własną publicznością ze Startem Pruszcz. Mecz z bezpośrednim rywalem Biało-Zielonych w walce o miejsce w strefie barażowej będzie jednym z najważniejszych pojedynków tego sezonu.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2020/2021 w IV lidze kujawsko-pomorskiej sytuacja co do bezpośrednich spadków do ligi okręgowej oraz baraży z wicemistrzami z tejże klasy rozgrywkowej zmienia się jak w kalejdoskopie. Na chwilę obecną (zakładając, że Pomorzanin Toruń nie utrzyma się w III lidze) Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław znajduje się „pod kreską” i widmo spadku do ligi okręgowej zagląda jej poważnie w oczy.

 

TABELA GRUPY SPADKOWEJ
(obecnie spadają miejsca 17 – 19, a miejsca 15 – 16 grają w barażach)

W grupie drużyn zamieszanych w grę o „uniknięcie 17 miejsca w tabeli” są trzy zespoły: Cuiavia, Start Pruszcz i Orlęta Aleksandrów Kujawski. Oto jak prezentują się mecze tych zespołów w ostatnich dwóch kolejkach:

10 kolejka grupy spadkowej IV ligi:

Lech Rypin – Orlęta Aleksandrów Kujawski (05.06.21, 15:00)
Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław – Start Pruszcz (05.06.21, 16:00)

11 kolejka grupy spadkowej IV ligi:

Start Pruszcz – Legia Chełmża (12.06.21, 11:00)
Wda Świecie – Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław (12.06.21, 16:00)
Orlęta Aleksandrów Kujawski – Chełminianka Chełmno (12.06.21, godzina nieustalona)

Scenariuszy na te dwie kolejki jest wiele, jednak śmiało możemy stwierdzić, że jutro Biało-Zieloni potrzebują zwycięstwa, by w ostatniej kolejce walczyć o zajęcie miejsc 15 – 16, które w końcowym rozrachunku umożliwią dalszą walkę o utrzymanie poprzez baraże. W przypadku podziału punktów ze Startem Pruszcz pozostanie nam tzw. „matematyka”, czyli liczenie na korzystne wyniki na innych obiektach podczas ostatniej kolejki sezonu, przy jednoczesnym zgarnięciu kompletu punktów w meczu wyjazdowym z Wdą Świecie. Najgorszy scenariusz, o którym ciężko nawet wspominać, to porażka w sobotę ze Startem. Wtedy degradacja Cuiavii stałaby się faktem.

Powyższe stwierdzenia powstają w oparciu o założenie, że spadek z III ligi odnotuje Pomorzanin Toruń. W przypadku ewentualnego utrzymania torunian Cuiavia na chwilę obecną byłaby już pewna gry w barażach. Niestety – sytuacja Pomorzanina w tabeli III ligi nie napawa optymizmem, a toruński klub ma nikłe szanse, by wydostać się ze strefy spadkowej.

Jutrzejszy mecz Cuiavia – Start Pruszcz jest spotkaniem ogromnego kalibru dla obu stron. Musimy przyznać, że w kontekście dalszej walki o utrzymanie Biało-Zielonych zadowoli tylko i wyłącznie zwycięstwo.

powrót

Nasi sponsorzy

Top