Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Dawid Zamiatowski w Cuiavii!

Dawid Zamiatowski w Cuiavii!

Nowym szkoleniowcem Cuiavii Inowrocław został Dawid Zamiatowski. 36-letni trener prowadził ostatnio Unię Wąbrzeźno. Sztab szkoleniowy u boku Zamiatowskiego dopełni Szymon Stolarski, który został jego asystentem.

Dawid Zamiatowski urodził się 15 kwietnia 1987 roku. Pochodzi z Torunia, a przez większość swojej piłkarskiej kariery związany był z miejscową Elaną, w barwach której występował na boiskach II, III i IV ligi. Po ogłoszeniu rozbratu z murawą w lipcu 2017 roku Zamiatowski został szkoleniowicem Mustanga Ostaszewo. W zespole występującym na szczeblu klasy okręgowej nowy trener Cuiavii zajął dwukrotnie trzecie miejsce, będąc w obu przypadkach o włos od promocji do IV ligi. Po Ostaszewie Zamiatowski prowadził IV-ligowe Orlęta Aleksandrów Kujawski, a na przełomie lat 2020 - 2021 objął Unię Wąbrzeźno. Właśnie w tym klubie rodowity torunian świętował swój największy dotychczasowy sukces. Zamiatowski za sterami Unii wywalczył dla Wąbrzeźna historyczny powrót do IV ligi, na który lokalni fanatycy sportu czekali dwanaście lat. Głównie dzięki jego zasługom Unia Wąbrzeźno jest aktualnie ligowym rywalem Cuiavii w IV lidze kujawsko-pomorskiej.

Asystentem Dawida Zamiatowskiego w sztabie szkoleniowym Biało-Zielonych został Szymon Stolarski, który współpracuje z naszym klubem od lipca 2023 roku. Dotychczas Stolarski prowadził zespół Cuiavii II Inowrocław, który w sezonie 2023/2024 występuje w B-klasie.

Dawid Zamiatowski okazję do debiutu będzie miał już jutro, gdy Cuiavia Inowrocław zagra z Unią Gniewkowo w ramach III rundy Pucharu Polski K-PZPN. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:15 w Gniewkowie.

Witamy nowy sztab szkoleniowy i życzymy samych udanych spotkań w barwach Cuiavii Inowrocław!

powrót

Nasi sponsorzy

Top