Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Daniel Osiński trenerem Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław

Daniel Osiński trenerem Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław

Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław do piłkarskiej wiosny w IV lidze kujawsko-pomorskiej przystąpi pod wodzą nowego szkoleniowca. Na ławce trenerskiej Biało-Zielonych zasiądzie 38-letni Daniel Osiński, który zastąpił na stanowisku Tomasza Drobnego. Nowy trener spotka się z drużyną i nowymi zawodnikami 11 stycznia podczas spotkania organizacyjnego, natomiast pierwszy trening pod wodzą Osińskiego odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18:30.

Daniel Osiński pochodzi z Bydgoszczy, gdzie od początku swojej trenerskiej kariery pracował w miejscowym Zawiszy. W 2015 roku trenował młodzież bydgoskiego Zawiszy, która występowała w Centralnej Lidze Juniorów. Równolegle był również asystentem trenera pierwszego zespołu „Niebiesko-Czarnych” – Macieja Bartoszka, wchodząc tym samym w skład sztabu szkoleniowego drużyny występującej na poziomie 1 ligi. Co ciekawe, przed przyjściem do Zawiszy Bartoszka, Osiński samodzielnie prowadził drużynę w trzech meczach ligowych sezonu 2015/2016 (dwie wygrane: z Rozwojem Katowice i Stomilem Olsztyn oraz remis z Bytovią Bytów) oraz w jednym spotkaniu Pucharu Polski (zwycięstwo ze Stalą Stalowa Wola).

Wiosną 2018 roku Osiński objął zespół Piasta Złotniki Kujawskie, który występował wówczas na poziomie ligi okręgowej. W chwili, gdy nowy szkoleniowiec Biało-Zielonych zasiadł za sterami Piasta, ten legitymował się zaledwie siedmioma zdobytymi punktami w piętnastu meczach. Osiński w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 zanotował z drużyną ze Złotnik Kujawskich bilans 8-4-3, co sprawiło, że Piast wydostał się ze strefy spadkowej i z 35 punktami w dorobku z dużym spokojem zachował ligowy byt. W tabeli, która uwzględnia tylko wiosenną rywalizację w lidze okręgowej z sezonu 2017/2018, Piast Złotniki Kujawskie zajął czwarte miejsce.

Dobra postawa Piasta pod wodzą Osińskiego zaowocowała w sezonie 2018/2019, gdy po kapitalnym sezonie drużyna ze Złotnik Kujawskich zajęła drugie miejsce w rozgrywkach ligi okręgowej z bilansem 19-3-8 i tym samym uzyskała awans do IV ligi kujawsko-pomorskiej.

Przed sezonem 2019/2020 Osiński przeszedł do ówczesnego rywala Cuiavii w czwartoligowej stawce – Pomorzanina Toruń. Wówczas poprowadził drużynę z Torunia w trzynastu spotkaniach na poziomie IV ligi kujawsko-pomorskiej i zdobył 27 punktów, co w ogólnym rozrachunku dawało Pomorzaninowi drugie miejsce w tabeli. Ostatecznie, rozgrywki ze względu na pandemię SARS-CoV-2 zostały przerwane przed wznowieniem rundy wiosennej, a Pomorzanin zdołał objąć pierwsze miejsce w lidze i tym samym awansował o jeden szczebel wyżej.

W obecnym sezonie Osiński pracował w Fali Świekatowo, która występuje w A-klasie (grupa Bydgoszcz I). Po czternastu spotkaniach zespół ze Świekatowa plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów w 14 spotkaniach.

Pod wodzą nowego szkoleniowca piłkarze Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław rozpoczną zimowy okres przygotowawczy oraz wiosenne zmagania w IV lidze kujawsko-pomorskiej.

Witamy na pokładzie Daniela Osińskiego i życzymy mu owocnej pracy z Biało-Zielonymi!

powrót

Nasi sponsorzy

Top